Karabağ heyeti Güney Osetya’yı ziyaret etti

Güney Osetya Cumhurbaşkanı Anatoli Bibilov, ülkedeki genel seçimlere gözlemci olarak katılan Karabağ Cumhuriyeti heyetini kabul etti.

Heyette Karabağ Milli Meclis Milletvekili Artur Tovmasyan, Dış İlişkiler Daimi Komisyon Üyesi Erik Harutyunyan ve Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Semyon Afiyan yer aldı.

Misafirlerini selamlayan Bibilov, Bağımsız Futbol Federasyonları Konfederasyonu’nun (CONIFA) 2019 Avrupa Şampiyonası vesilesiyle Karabağ’a yaptığı ziyarete değindi.

Karabağ heyet üyeleri, sandıklarda halkın olumlu davranışlarına büyük önem vererek, seçim gününde bu kardeş halkın yanında olmayı önemsediklerini vurguladı.

Karabağ Cumhuriyeti heyeti ile Güney Osetya Cumhurbaşkanı, Karabağ’da yapılan CONIFA 2019 Avrupa Şampiyonası kapsamında oynanan Artsah Cumhuriyeti – Güney Osetya maçını akşam saatlerinde birlikte izledi.

Karabağ Cumhuriyeti ya da resmi adı ile Artsakh Cumhuriyeti, Güney Kafkasya’da yer alan ve hukuken Azerbaycan’a ait Dağlık Karabağ ve çevresindeki 7 Azerbaycan ilini kapsayan topraklar üzerinde işgal sonrası kurulan bir ülke statüsünde.

Kaynak: EHA