Nemtsov’un kızı Kadirov’un sorgulanmasını talep etti

Janna Nemtsova’nın Rusya Soruşturma Komitesi’ne gönderdiği dilekçede, Boris Nemtsov cinayeti davasında Ramzan Kadirov, senatör Süleyman Geremeyev, Devlet Duma milletvekili Adam Delimhanov ve yedi kişinin daha sorgulanması gerektiğini ifade etti.

Boris Nemtsov’un kızı Janna Nemtsova, 27 Nisan’da, babasının cinayet davasıyla ilgili soruşturmanın yenilenmesi ve güvenlik organları mensubu Ruslan Geremeyev hakkında suçlamada bulunulması talebinde bulundu.

Muhalif siyasetçi Boris Nemtsov, 27 Şubat 2015’de Moskova’nın merkezinde vuruldu. Resmi bilgilere göre, cinayet davasıyla ilgili Çeçenya ve İnguşetyalı beş kişi gözaltına alındı, haklarında suçlamada bulunuldu. Davada Çeçen taburu “Kuzey”in subaylarının da adı geçiyor. Bu tabura mensup Ruslan Muhudinov ve cinayet emrini verdiği düşünülen Ruslan Geremeyev hakkında şu anda arama emri mevcut.

Avukat Vadim Prohorov’un ifadesine göre, mağdur taraf dava dosyalarını inceledikten sonra ön soruşturma sürecinin yenilenmesi ve ek görgü tanıklarının sorgusu talebiyle başvuruda bulundu.

Kavkazki Uzel’in verdiği bilgilere göre, Vadim Prohorov, “Ramzan Kadirov, Alibek ve Adam Delimhanov, Süleyman, Ruslan ve Artur Delimhanov ile dört kişinin daha yerlerinin tespiti ve sorgulanması için dilekçe verdik” dedi.