KKTC milli takımı CONIFA için Abhazya’ya gitti

Abhazya’nın Sohum şehrinde 29 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan CONIFA Dünya Kupası 2016’ya katılacak olan KKTC A Milli Futbol Takımı bugün adadan ayrıldı.

Krasnodar Kray üzerinden turnuvanın yapılacağı şehir olan Gagra’ya geçecek olan kafilede 23 futbolcu, 6 teknik heyet, 3 hakem, 3 yönetici ve KTSYD adına turnuvayı izleyecek olan Ogün Genç Kaçmaz ile Okan Karademir basın mensubu olmak üzere toplamda 37 kişi yer alıyor.

Üçer takımın 4 grup halinde mücadele edeceği turnuvada, C Grubunda yer alan KKTC Milli Takımı grubunda Padania ve Raetia ile mücadele verecek. 28 Mayıs’ta düzenlenecek törenle açılışı yapılacak organizasyonun final maçı 5 Haziran Pazar günü oynanacak.

Maç Programı:
29 Mayıs Pazar
Saat 11.00 KKTC-Padania (Daur Akhvedeliani Stadı/Gagra)
31 Mayıs Salı
Saat 11.00 Raetia-KKTC  (Daur Akhvedeliani Stadı/Gagra)
Gruptan çıkılırsa
KKTC Milli Takımı C Grubunu lider tamamlaması durumunda B Grubu ile çapraz eşleşme sonrasında ikinci sırayı alan takımla eşleşecek. Takımımız, grubunu ikinci sırada tamamlaması durumunda ise B Grubu birincisi ile 1 Haziran Çarşamba günü karşı karşıya gelecek. İkinci turdan itibaren maçlar Abhazya’nın başkenti Sohum’daki Dinamo Stadı’nda oynanacak.

Kaynak: Kıbrıs Gazetesi