Kanokov’a turistik moral

Nalçik/Ajans Kafkas – Kabardey-Balkar Devlet Başkanı Arsen Kanokov, turizm alanında Rusya Federasyonu’na bağlı cumhuriyetler arasında en iyi yönetici seçildi.

Federal Turizm Acentesi’nin düzenlediği Yuri Senkeviç Milli Turizm Ödülü, Kanokov’a verildi. Ödülün amacı federasyon genelinde turizm sektörünü teşvik etmek.

Ödül törenine Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Sergey Narışkin, Devlet Duma Başkan Yardımcısı Artur Çilingarov, Federal Turizm Acentesi Başkanı Vladimir Strjalkovski, Federal Beden Kültürü e Spor Acentesi Başkanı Vyaçeslav Fetisov, ödüle adını veren Yuri Senkeviç’in kızı Darya Senkeviça da katıldı.

Strjalkovski ödül töreninde, "Turizm endüstrisi tüm dünyada gelişiyor. Birçok ülkenin ekonomisine turizm katkısı her geçen yıl daha da büyüyor. Rusya da bu gelişen süreçlerin dışında durmuyor. Turist sayısı aktif olarak büyüyor; yeni oteller yapılıyor, kayak merkezleri inşa ediliyor, otoyollar genişliyor, hava alanları sayısı artıyor, servis kalitesi yükseliyor" dedi.

Kabardey-Balkar ile ilgili olarak da Strjalkovski, Nalçik yönetiminin turizm ve dinlenme merkezlerinin gelişmesi konusunda ve uygun yatırım ortamının oluşturulması konusunda iyi çalışmaları olduğunu belirtti.  PRZDKBR/ÖZ/FT