Sarişvili: Tiflis Abhazya’ya savaşa hazırlanıyor

Tiflis/Ajans Kafkas – Gürcistan’da 5 Ocak’ta yapılacak erken devlet başkanlığı seçimleri için aday olan İmedi (Umut) Partisi’nin lideri İrina Sarişvili, Gürcistan yönetiminin Abhazya’yı işgale hazırlandığını savundu.

Rustavi-2 kanalında Prime Time programına konuk olan Sarişvili, iktidarın adayı eski Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili’nin “Abhazya’ya gittiği, oradan kovulduğu ama yine de oraya dönebildiği” şeklindeki rüyasının ‘yönetimin 6 Ocak’tan itibaren savaşa hazırlanmasından başka bir anlam taşımadığını’ belirtti.

İmedi lideri, "Saakaşvili’nin seçim öncesi kampanyasında serf ettiği sözleri dinleyince korkuyorum, kazanması halinde 6 Ocak’ta Gürcistan halkına vaat ettiklerini yerine getirmek için finansı nereden bulacağını anlamıyorum!” dedi.

Seçimlerde Saakaşvili dışında Levan Gaçeçiladze, Arkadi Patarkatsişvili, David Gamkrelidze, Şalva Natelaşvili ve Giorgi Maisaşvili ile yarışan Sarişvili, Rus ajanı olduğu suçlamasını da şu sözlerle reddetti: "Mantıksız. SSCB döneminde sürekli Kremlin’e karşı çıktım ve beni o zaman ABD ajanı olarak adlandırmışlardı. Zaman geçti, şimdi beni Kremlin ajanı olarak adlandırıyorlar. Sadece komik. Ne yapıyorsam, her şeyi ülkem Gürcistan’ın yararına yapıyorum." KU/ÖZ/FT