Savcı temennisi: 50 direnişçi imha edilse

Nalçik/Ajans Kafkas – Kabardey-Balkar’da 4 Kasım’da 9 avcının öldürülmesinin sırrını henüz çözemeyen savcılık, olayı ‘İslamcı direnişçiler’e yıkmakla kalmayıp bunların yok edilmeleri umudunu da dile getirdi.

Savcılık Soruşturma Komitesi Başkanı Veliri Ustov, "Kabardey-Balkar ormanlarında 50 kadar direnişçi saklanıyor olabilir. Aralarında avcıları öldürenler de olabilir" dedi. Başkent Nalçik’te bir basın toplantısı düzenleyen Ustov, birkaç ay içerisinde bu kişilerin yok edilmesini umduğunu belirterek, "Neden 50 kişi Kabardey-Balkar’da milyonların hayatını kabusa döndürsün" ifadelerini kullandı. Savcı halk arasında da direnişçileri destekleyenler olduğunu sözlerine ekledi.

Ustov, avcıların öldürülmesiyle ilgili de şu senorya üzerinde duruyor: Avcılar ve direnişçiler ya ormanda karşılaştı yada avcılar direnişçilerin bulunduğu gizli yeri keşfetti. Direnişçiler avcıları güvenlik biriminden zannederek öldürdü. Katiller hala Kabardey-Balkar’da. Avcıların cesetleri 4 Kasım’da Çegem bölgesinin Leçinkay köyüne 5 kilometre uzakta ormanlık alanda bulunmuştu.

Kabardey-Balkar güvenlik kaynakları ise olayla ilgili dört zanlının belirlendiğini ve bu kişelerin bulunmasına çalışıldığını söylüyor.  KU/RE/ÖZ/FT