Aleksandr Ankvab: Vaat değil gerçekleri söylemek gerekli

Sohum/Ajans Kafkas – Abhazya devlet başkanlığı ve başkan yardımcılığı adayları Aleksandr Ankvab ve Mikhail Logua dün, Gudauta bölgesinin Hıpsta köyünde seçmenlerle bir araya geldi.

Görüşmede Abhazya’nın ilk iki devlet başkanı Vladislav Ardzınba ve Sergey Bagapş anısına saygı duruşunda bulunuldu. Görüşmede söz alan köylülerden Akaki Nakopiya, Abhazya’nın halkı birleştirecek ve doğru kadro politikası yürütecek lidere ihtiyacı olduğunu söyledi. Köy halkının Aleksandr Ankvab’ı her zaman halkın ve devletin çıkarlarını kendi çıkarları üzerinde tutan prensipli bir yönetici olarak tanıdığını belirten Nakopiya köylülerine, oylarını Aleksandr Ankvab’a vermeleri çağrısında bulundu. Komşu köyler Cirkva ve Zvandripş’da yapılan görüşmelerde de bazı vatandaşlar benzeri çağrılarda bulundular. Ayrıca toplantılarda söz köylüler, devlet başkanlığı seçimlerinin sakin bir şekilde gerçekleşeceğine inandıklarını ifade ettiler.

Abhazya devlet başkanı adayı Aleksandr Ankvab da konuşmasında, seçim çalışmalarında insanlara oy kaygısıyla yerine getirilemeyecek vaatlerde bulunmadıklarını, gerçekleri anlatmaya çalıştıklarını belirtti.  Köylerdeki şartlar iyileştirmeden ülkece büyümenin mümkün olmadığı ifade eden Ankvab, köy yolları, su kanalları ve özellikle köy okullarının bakımına öncelik vereceklerini kaydetti. APSNPRS/ÖZ/YA