Adıgey’de trafik kazalarına karşı eğitim

Adıgey’de gençlerin karıştığı trafik kazaları arttı.

Adıgey Cumhuriyetinde gençlerin karıştığı trafik kazalarında artış gözlemlendi.

 

Adıgey’de yollarda hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen yıl artıyor. 2013’de Adıgey’de trafik kazalarında 122 kişi hayatını kaybetti. İstatistiklere bakıldığında ortaya çıkan rakamlar ürkütücü. 2013’de gençlerin hatalarına bağlı olarak 65 trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda 11 kişi hayatını kaybetti 108 kişi de farklı derecelerde yaralandı.

 

Trafik polisleri Adıgey’deki üniversite öğrencilerine yönelik kazaları engelleyici bir diyaloga başladı ve korkunç kazalardan şok edici karelerin video kayıtlarını gösterdi. Ancak bu kareler gençleri direksiyona geçmeden düşünmeye sevk eder mi?

 

Gençlerin sebebiyet verdiği kazaların artışının gözlemlendiği ve buna bağlı olarak trafik polislerinin gençlere yönelik görüşmelerinin sıkça olması gerektiği ifade ediliyor.

 

Trafik İdaresi Başkan Yardımcısı Kazbek Mamiyev, yaşanan trafik kazalarının büyük çoğunluğunun araç kullananların trafik kurallarına riayet etmeyişlerinden kaynaklandığını ifade etti.

 

Trafik polislerince sıklıkla trafik kurallarının kabaca ihlal edildiği tespit ediliyor. Sebep? Alkollü olarak araç kullanma veya trafikte kendisini başkalarına ispatlamaya çalışan cesur kişiler. Toplamda 2013’de Adıgey’de 29 613 trafik kural ihlali kayıtlara geçti.

 

Natpress.net, AjansKafkas