Raşid Nurgaliyev, Adıgey’de polislerle bir araya geldi

Maykop/Ajans Kafkas – Adıgey Cumhuriyeti’ni ziyaret eden Rusya Federasyonu İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev, emniyet güçlerinin çalışmalarından halkın haberdar edilmesini istedi.  

Geçtiğimiz hafta Adıgey Cumhuriyetinin 20. yıl dönümü dolayısıyla yapılan kutlamalara katılan Rusya İçişleri Bakanı Nurgaliyev, Adıgey Başkanı Aslan Thakuşinov ile İçişleri Bakanlığı’nın yeni sağlık ve idari hizmetler binalarının açılışını yaptı.

Açılış törenlerinin ardından Adıgey polisi ile bir araya gelen Nurgaliyev, polislere hitaben yaptığı konuşmasında, güvenlik birimlerindeki şeffaflığın içişleri reformunun temel amaçlarından biri olduğunu belirtti.

Konuşmasında, düzeni sağlamakla görevli organların başarı kriterinin istatistik veriler değil, toplumsal düşünce olması gerektiğini belirten Nurgaliyev, halkın polisin çalışmaları hakkında bilgilendirilmesinin önemini de dile getirdi. Bilgilendirmenin sadece olumlu çalışmalarla kalmayıp, kanunların dışına çıkan polis uygulamalarını da kapsaması gerektiğini kaydetti. NTPRS/ÖZ/YA