Şeyh Said Atsayev cinayeti zanlısının ailesine ait iş yerleri yakıldı

Mahaçkale/Ajans Kafkas – Şeyh Sait Atsayev cinayeti zanlılarından birinin ailesine ait benzin istasyonu ve iş yerleri yakıldı.

Dün gece Dağıstan’ın Untsukul bölgesinde, Sait Atsayev (Çirkeyski) cinayetine karıştığı şüphesiyle gözaltına alınan Magomedali Amirhanov’un ailesine ait iş yerleri yandı. Amirhanov’un yakınları iş yerlerinin kundaklandığını açıkladı.

Buynaks-Botlikh yolunda Aşilta yerleşim yerine 1,5 kilometre uzaklıkta bulunan Amirhanov ailesine ait benzin istasyonu, mağaza ve teknik merkez olarak kullanılan bir bölüm itfaiye gelene kadar tamamen yandı.

Amirhanov ailesinin yakınlarından biri binaların benzin dökülerek kundaklandığını ifade ediliyor. Aynı kişi yaklaşık on gün önce siloviklerin Magomedali Amirhanov’un kardeşi Amirhahn’ı kaçırdıklarını da açıkladı.Untsukul Emniyeti nöbetçi birimi yangını doğruladı, ancak binaların kime ait olduğu ve yangının sebebi hakkında bilgi vermedi.

Magomedali Amirhanov 8 Aralık’ta gözaltına alındı. Ulusal Terörle Mücadele Komitesi, Amirhanov ve beraberinde gözaltına alınan Şihmurza Labazanov ile Magomed Gaciyev’in ‘Gimri’ direnişçi grubuna bağlı olduğunu ve 28 Ağustos’ta Buynaks bölgesi Çirkey köyünde gerçekleştirilen eyleme katıldıklarını kaydediyor. Dağıstan’ın en etkili sufi liderlerinden olan Sait Atsayev intihar saldırı sonucunda öldürülmüştü. KU/ÖZ/YA