Arıhan: Yardımları köylerdeki depremzedelere ulaştırıyoruz

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kamışcık köyünden bildiren Kafkas Vakfı Koordinatörü Veysel Arıhan, yardımları depremzedelere ulaştırdıklarını söyledi.

Türkiye’de depremlerin merkez üssü olan Kahramanmaraş’tan bildiren Kafkas Vakfı Koordinatörü Veysel Arıhan, “Göksun’a bağlı Kamışçık köyündeyiz, yardımları bölgedeki köylere ulaştırmaya devam ediyoruz.” dedi. Arıhan, bölgede yardım faaliyetlerini sürdüreceklerini, organizasyonda görev alan Nadir Yamaç, Kamışcık Köyü Muhtarı Sefa Gel ve diğer sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ettiklerini açıkladı.

Bölge sakini ve Uluslararası Kafkas Derneği Kurucu Üyesi Nadir Yamaç, “Türkiye’ye, Kafkasya’ya ve dünyanın bütün bölgelerinden Kamışcık köyüne yardımlar gönderen insanlara selam gönderiyorum. Depremin ikinci gününden beri Kafkas Vakfından Veysel Arıhan ve arkadaşlarıyla birlikte hareket ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Her türlü ayni ve nakdi yardımı getirdiler, sadece Kamışcık köyüne değil, bölgedeki bütün köylere yararları dokundu. Yardım yaptılar, psikolojik olarak moral verdiler. Bütün derneklerimiz, vakıflarımız, iş insanlarımız inanılmaz bir seferberlik içerisinde. Onlar her türlü övgüye layık. Biz buradan onlara canı gönülden teşekkür ediyoruz. Burada yaşama tutunmaya çalışıyoruz. Ölenlerimiz var, yaralılarımız var. Hala enkaz altında çıkaramadığımız kardeşlerimiz, bacılarımız var. Ölenlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyoruz.” diye konuştu.

Kamışcık Köyü Muhtarı Sefa Gel, vakıf tarafından bölgeye getirilen konteyner evlere ailelerin yerleşmeye başladığını, yardım edenlere teşekkür ettiklerini bildirdi.