Azerbaycan’da halkın Türkiye’deki depremzedelere götürdüğü yardım kameralara yansıdı

Azerbaycan vatandaşının aracı üzerine yüklediği yorganları Türkiye’ye yardım kampanyası için götürdüğü kare medyaya yansıdı.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü sokaklarında çekilen bir fotoğrafta vatandaşın aracı üzerine yüklediği yorgan ve çeşitli malzemeleri yardım toplama noktasına taşırken kameralara yansıdı.

Kimliği tespit edilen Server Beşirli isimli Azerbaycan vatandaşına ulaşan yetkililer, Beşirli ailesinin maddi imkanlarının yetersiz olmasına rağmen yardım kampanyasına destek verdiğini bildirdi.

Azerbaycan halkı, Türkiye’de meydana gelen depremin mağdurlarına destek amacıyla devlet, özel kurumlar, Türk ve Azerbaycanlı iş adamları tarafından başlatılan yardım kampanyalarına katılıyor.

Kampanyayı duyan vatandaşlar; battaniye, yorgan, ısıtıcılar, giysi, ayakkabı, erzak gibi deprem mağdurlarının ihtiyacını giderebilecek malzemeleri yardım toplama noktasına giderek teslim ediyor.

Teslim alınan malzemeler, görevliler ve gönüllüler tarafından türüne göre kolilere yerleştirilerek Türkiye’ye yola çıkmaz üzere hazırlanıyor. Toplanan yardımlar daha sonra Türkiye’deki depremzedelere ulaştırılmak üzere tırlara yüklenerek Türkiye’ye gönderiliyor.