Derbent’te operasyon, 2 polis öldü 15’i yaralandı

Derbent’te düzenlenen operasyonda iki polis öldü, 15 polis yaralandı.

14 Mayıs’ta, Derbent’te düzenlenen operasyonda, bir polis çatışma alanında, diğer polis ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Ölen polis ile birlikte hastaneye toplam 16 polis kaldırıldı.

Chernovik’in verdiği bilgilere göre, Derbent hastanesinden yapılan açıklamada, “Bizim bilgilerimize göre, toplam yaralı sayısı 17. Biri hastaneye getirilirken öldü, ikincisi olay yerinde. Hepsi güvenlik güçleri mensubu. Şu anda hastanede dört kişi var, geri kalanı Mahaçkale’deki içişleri bakanlığı sağlık birimine götürüldü” açıklaması yapıldı.

Çernovik’in verdiği bilgilere göre, saldırının düzenlendiği evin yanmasının ardından saldırı sona erdirildi.

Güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamada, “Yangın çıktığında, daireden artık ateş açılmıyordu. Polisler de bu sebeple karşılık vermiyordu. Tahminen dairede bulunanların hepsi öldürüldü. Sayıları henüz net değil” açıklamasında bulundu. Açıklamaya göre, Derbent suç soruşturma başkanı da dairedekilerin attığı el bombası sonucunda hayatını kaybetti.

14 Mayıs’ta Derbent’te Krepostnaya caddesinde beş katlı bir binanın beşinci katından, Derbent eski belediye başkanının 82 yaşındaki babasını öldüren zanlılar polise el bombası attı ve ateş açtı. Ardından ev ablukaya alındı, bina sakinleri tahliye edildi ve daireye saldırı başladı.