Faruk Arslandok’tan Doğan Duman’a destek çağrısı

Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Faruk Arslandok yaklaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri dolayısıyla Doğan Duman’a destek çağrısı yaptı.

Arslandok açıklamasının tamamında, “Değerli Kardeşlerim, 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde herkes, büyük ölçüde, geçmişten gelen siyasi aidiyetlerine göre iki partinin adayı etrafında konsolide olmuş ve tarafını tuttukları adayın kazanmasını en önemli mesele haline getirmiş durumdalar. Ülkemizde, sayıca az olan, dilini, kültürünü, kimliğini kaybedip asimile olma endişesi taşıyan ve temsil edilmeyen toplum kesimleri için siyasi temsiliyet bir var olma sorunudur. Demokrasilerde, sorun ve talebi olan toplum kesimlerinin örgütlü siyasi güç oluşturması ve taleplerini demokratik siyaset yoluyla savunması bir haktır. Bu hakkın kullanılması, demokrasinin kalitesini ve gücünü artırıp, herkesin kendini daha mutlu hissedeceği çoğulcu demokrasinin oluşmasına katkı sağlayacaktır. Siyaseten varlık göstermenin yaratacağı olumlu etkilerin örneklerini, 2015 genel seçimlerinden bu yana yaşamış olduğumuz gelişmeleri izleyen ve sağduyu ile değerlendirenlerin göreceklerini düşünüyorum. Sayın Doğan Duman’ın kararlılıkla devam eden 23 Haziran İBB Başkan adaylığı bu anlamda bir fırsattır. Halkımızın da aynı kararlılıkla bu adaylığa destek vereceğine inanıyorum.” ifadelerini kullanıldı.

Doğan Duman, Çoğulcu Demokrasi Parti’nin desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak katılıyor.

Faruk Arslandok, kurucusu olduğu Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin 24 Aralık 2017 tarihinden itibaren Genel Başkanlığını yürütüyor.