İmam Şamil hakkında dizi hazırlıkları yapan Türk senarist Dağıstan’da

İmam Şamil’in hayatı hakkında dizi hazırlıkları yapan Türk senarist Atilla Engin, Dağıstan’da ilgili yerleri ziyaret ediyor.

Türk senarist Atilla Engin, İmam Şamil’in hayatını konu edinen dizinin hazırlıkları kapsamında Dağıstan’ı geziyor. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin senaristi olan Engin’in, Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’de olduğu ve İmam Şamil’le ilgili yerleri ziyaret etmeyi planladığı bilgisi verildi. Senaryo hazırlıkları süren İmam Şamil merkezli dizinin Türkiye’de ve Dağıstan’da çekileceği aktarıldı.

İmam Şamil’le ilgili dizinin yapımcısı ise Kemal Tekden. Milletvekilliği yapan ve esas mesleği tıp doktorluğu olan Tekden, 2014-2019 yılları arasında Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcılığını üstlenmişti. Tekden, “İmam Şamil hem Türkiye’de hem de İslam dünyasında önemli ve popüler bir figür. Dizide onun bütün hayatını anlatmak istiyoruz. Amaçladığımız temel şey İmam Şamil’i ve Kafkas halklarının yaşamını tüm dünyaya tanıtmaktır.” dedi.

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizi ekibi Rusya yanlısı Çeçen hükümeti lideri Ramzan Kadirov’la samimi pozlar vermişti.