Kadirov yakın koruma ekibine çocukları dahil etti

Ramzan Kadirov, yakın koruma ekibine 6 yaşındaki Magomed-Emi Gaziyev’i ekledi.

Spor dünyası üzerinden imaj çalışması yapan Kadirov’un çocuk koruma hamlesi sosyal medya üzerinden duyuruldu.

Sputnik’in iddiasına göre 6 yaşındaki Gaziyev, Kadirov’u çok seviyor ve onun koruması olmak istiyordu. Çocuğun bu anlarının ailesi tarafından kayda alınıp internet üzerinde paylaşılmasından sonra Kadirov onu yakın korumaları arasına dahil etti.

Kadirov, çocuğu makamına kabul etti ve ona çalışanlarından biriymiş muamelesi gösterdi. Ardından yeni korumasına gerekli olan üniforma ve silah gibi ekipmanların alınması için talimat verdi.

Instagram hesabından paylaştığı gönderiye Kadirov, “Dünyada eşi benzeri olmayan bir yakın korumaya sahibim. Bugünden sonra korkacak hiçbir şeyim yok.” notunu düştü.

Bunun yanında Çeçen lider, Gaziyev’in yaşına rağmen son derece cesur ve kararlı olduğunu ekledi. Kadirov, minik çocuğun ileride gerçek bir savaşçı ve kahraman olacağını düşünüyor.

Bugünden itibaren Gaziyev, Kadirov’un gözetimi altında görevde olacak.

Kadirov’un çocuklar üzerinden propaganda çalışmaları Rahim Kuriev ile başlamıştı. Kuriev, İnternet üzerinden yayılan şınav çekme videolarıyla meşhur olduktan sonra Kadirov’un dikkatini çekmiş ve kameralar önünde yeni rekor denemeleri yapılmıştı.

Kaynak: Sputnik