Kadirov Yaşin’in raporu için “boş laf” dedi

Rus yanlısı Çeçen hükümeti başkanı Ramzan Kadirov, İlya Yaşin’in kendisi hakkında hazırladığı raporu sosyal medyadan yayımladı. Yaşin hazırladığı rapor olan “Milli Güvenlik Tehdidi”, öldürülen meslektaşı Boris Nemtsov’a ithafen bugün (23 Şubat) yayımlanacaktı.

Kadirov, VKontakte sayfasından, “PARNAS Partisi temsilcileri ‘Milli Güvenlik Tehdidi’ raporu hakkında çok şey yazdı. Bugün, raporu Moskova’da bir sansasyon olarak sunmayı düşünüyorlar. Ve biz de raporu, basın konferansını beklemeden görmek isteyen herkes için yayımlıyoruz” diye yazdı.

Kadirov, “Basın toplantısında nasıl boş konuşmalar olacak bilmiyoruz ama raporun içinde boş laftan başka birşey yok” diye ekledi.

Kadirov, “Yaşin, Caharkale’ye geldiğini, insanlarla görüştüğünü söyledi. Onu havaalanından Caharkale’ye getiren İnguş taksici ise Yaşin’in fotoğraf çekip kaçtığını anlattı. Taksiciye göre, Yaşin, tek bir kişiyle bile konuşmadı. Onun raporu, internetten topladığı dedikodulardan ibaret. Nine çekirdek satıyor, yapacak bir şeyi yok, konuşuyor. O da bu konuşmayı dinledi ve yazdı. Yaşin ne yazabilir? Yaşin, hiç kimse değil. Bırakın istediği raporu hazırlasın. Caharkale’ye gelsin ve burada raporunu sunsun” ifadesinde bulundu.

e96e5ddf3d2a644debd9497571eb1cadKavpolit’in verdiği bilgilere göre Kadirov, “Evet, gerçekten onlar için ben bir tehdidim. Çünkü Rusya Federasyonu’nda kaos olmasın diye her türlü emri yerine getirmeye, her türlü sorumluluğu üstlenmeye hazırım. Onlar biliyor ki, herhangi bir zaman bir şey başlayacak olursa, onların evine ilk gidecek benim, çünkü onlar halkın doğrudan düşmanları, doğrudan tehdididir” açıklamasında bulundu.