Kafkas Vakfı “Muhacir Çocukların Bayramına Ortağız“ yardım kampanyasını başlattı

Kafkas Vakfı, pandemi sürecinde geçecek buruk bayramda, muhacir çocuklara yönelik yardım kampanyası başlattı.

Ajans Kafkas’a konuşan vakıf yetkilileri, “Muhacir Çocukların Bayramına Ortağız” başlıklı yardım organizasyonu ile ilgili bilgiler verdi.

Türkiye’deki Kafkas muhacirler hakkında bilgi veren Kafkas Vakfı Kadın Kolları’ndan Hilal Bat, “1990’lardan itibaren Kafkasya’dan Türkiye’ye savaşlar ve çeşitli nedenlerden dolayı göç eden Kafkasyalı aileler var. Diasporada yaşayan Kafkasyalı soydaşlarımız var. Aynı zamanda Suriye’den gelen Çerkesler var. Burada kadınlar, çocuklar ve yaşlıların ağırlıkta olduğu bir muhacir gruptan bahsediyorum. Bu insanların maddi konularda çeşitli sıkıntıları olabiliyor. Bu sıkıntılardan da çocuklar epey zarar görebiliyor. Kumanya dağıtımında da gördük ki epeyce yetim ve öksüz çocuk var. Amacımız o çocukların yüzünü bu bayram biraz olsun güldürebilmek.” ifadelerini kullandı.

Yardım kampanyasıyla ilgili bilgi veren Kafkas Vakfı Kadın Kolları’ndan Gunef Özdemir, “Geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahiplerine kumanya yardımları ulaştırdık. Şimdi de bu zorlu pandemi sürecinde, çocuklarımız için bir yardım kampanyası başlattık. Kafkasyalı çocukların ihtiyaçlarını giderecek ve mutlu olacaklarını düşündüğümüz hediyeleri ulaştıracağız.” dedi.

Yardım paketinin içeriğinden bahseden Kafkas Vakfı Kadın Kollarından İrem Yahşi, “Yardım bedeli, 200 TL olarak belirlendi. Bağışçılarımız dilerlerse kendi bütçelerine uygun yardımda da bulunabilir. Yardım paketinde bayramlık kıyafetler, oyuncaklar ve çeşitli hediyeler olacak. Özetle bu zorlu pandemi şartlarında o masum yüzleri güldürmek istiyoruz.” diye konuştu.

Kampanyanın yeni başladığını ifade eden yetkililer, bayram günleri izin dahilinde malzemelerin dağıtımını yapacaklarını ve çocuklara bayramlıkları ulaştıracaklarını belirttiler. Yetkililer ayrıca, “Muhacir Çocukların Bayramına Ortağız” kampanyası için bağışların, internet üzerinden online olarak ya da vakfın 0212 531 25 66 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabildiğini de ekledi.