Kafkas Vakfından Kafkasyalı muhacirlere kumanya yardımı

İstanbul’da faaliyet gösteren Kafkas Vakfı, ihtiyaç sahibi Kafkasyalı muhacirler için kumanya yardımı başlattı. Ramazan ayı boyunca devam edecek organizasyon kapsamında İstanbul ve Yalova bölgelerinde ikamet etmekte olan muhacirlere temel gıda maddeleri ulaştırılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili Ajans Kafkas’a bilgi veren Kafkas Vakfı Genel Sekreteri Veysel Arıhan, “Vakfımız kurulduğu 1995 yılından beri Ramazan aylarında ihtiyaç sahiplerine  kumanya yardımları gerçekleştiriyor. Bu sene yardımları biraz daha duyurarak gerçekleştirme kararı aldık. Bunda ekonomik nedenler etkili oldu. Çeşitli zorluklar altındaki kardeşlerimizi Ramazan ayında ferahlatmak temel amacımız.” dedi.

Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydeden Arıhan, “Kafkasya’dan çeşitli nedenlerle, farklı zamanlarda göç eden Çeçen, Dağıstanlı, Çerkes vb aileler var, ayrım yapmadan hepsine yardım eli uzatmayı hedefliyoruz. Ağırlıklı olarak İstanbul ve Yalova’da yerleşik bulunan insanlarımıza elimizden gelen desteği sağlayacağız. İlgililerin yardım için destek olmalarını bekliyoruz.” ifadelerinizi kullandı.

Kafkasyalı muhacirlerin durumuna dikkat çeken Veysel Arıhan, “Zekat, fitre ve bağışları, temel gıda maddelerinden oluşan kumanya paketleri ile gerekli yerlere ulaştıracağız. Ancak Ramazan ayından sonra işimiz bitmiyor. Kardeşlerimizle ilgili çeşitli projeler geliştireceğiz. Muhacirlerin bu zamana kadar karşılaştıkları olumsuzlukları bir nebze olsa hafifletmek temel amacımız.” dedi.