Kafkasyalı çocukları sevindiren kırtasiye yardımı

Kafkas Vakfı, okulların açılmasıyla birlikte Kafkasyalı çocuklara kırtasiye malzemelerinden oluşan yardım paketlerini ulaştırdı.

Ajans Kafkas’a konuşan vakıf sorumluları, “Kafkasyalı Muhacir Çocuklara Kırtasiye Yardımı” başlıklı yardım organizasyonu ile ilgili bilgi verdiler.

Kafkasyalı muhacirler çocuklara yapılan kırtasiye yardımlarından bahseden Kafkas Vakfı Kadın Kollarından Hilal Bat, “Kafkas Vakfı aracılığı ile Kafkasyalı muhacir çocuklara kırtasiye yardımı gerçekleştirdik. Bize eşlik eden görevli, ailelerin burada yaşadıkları zorluklardan bahsetti. Bir nebze olsun ailelere yardımcı olabildiysek yüklerini hafifletebildiysek ne mutlu bize. Kafkas Vakfı birçok alanda ailelere yardımlarını ulaştırmaya çalışıyor. Çocukların mutlu bir eğitim öğretim dönemi geçirmeleri temennimiz.” ifadelerini kullandı.

Yardımseverlere teşekkür eden Kafkas Vakfı Kadın Kollarından Gunef Özdemir, “Kafkas Vakfının muhacir çocukların kırtasiye ihtiyacı için topladığı yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu tip insani faaliyetlerde bulunmak, çocuklara yardım edebilmek gerçekten insanı çok mutlu ediyor. Yüzlerindeki gülücüklerde biraz olsun payımız varsa ne mutlu bize. Kafkas Vakfına ve yardımseverlere bu tip faaliyetlere imkan tanıdıkları için, muhacir çocuklarla bu kadar yakından ilgilendikleri için teşekkür ederim.” dedi.

Yardım kampanyalarının farklı organizasyonlarla devam edeceğini belirten Kafkas Vakfı Genel Sekreteri Veysel Arıhan, savaş ve çeşitli sebeplerden Türkiye’ye göç eden Kafkasyalı muhacirlerin önemli bir bölümünün İstanbul Başakşehir’de bulunduğunu, temel insani ihtiyaçlarla beraber adaptasyon ve bürokratik pürüzlerin çözüme kavuşturulması gerektiğinin altını çizdi.