Muhacir çocuklara yönelik yardımlar devam ediyor

Kafkas Vakfı, koronavirüsün getirdiği ağır şartları göz önünde bulundurarak Türkiye’deki ihtiyaç sahibi muhacir çocuklara yönelik yardım organizasyonu başlattı.

Ajans Kafkas’a konuşan vakıf yetkilileri, “Muhacir Çocuklar Üşümesin” başlıklı yardım organizasyonu ile ilgili bilgi verdiler.

Muhacirlere yönelik kumanya, kırtasiye ve bayram hediyesi yardımlarını daha önceki kampanyalarda ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Kafkas Vakfı Kadın Kolları’ndan Hilal Bat, “Zorlu kış döneminde giyecek yardım kampanyası başlatıp yüzlerce muhacir çocuğa bot ve mont yardımlarını ulaştırdık. Çocuklara bu vesileyle çeşitli hediyer de aldık. Onların yüzlerini gülerken görmek bize yetiyor.” dedi.

Kafkas Vakfı Müdürü Veysel Arıhan ise “Koronavirüs dolayısıyla ihtiyaç sahibi insanlarımız her geçen artıyor. Vakıf olarak hedemiz kış şartlarının arttığı bugünlerde Kafkasyalı muhacirlere yönelik sonuç alıcı yardımlar organize etmek.” dedi.

Yardım organizasyonuna iki ay önce başladıklarını belirten yetkililer, bağışların bir süre daha toplanmaya devam edeceğini ve hayırseverlerin desteklerini beklediklerini belirttiler.

“Muhacir Çocuklar Üşümesin” organizasyonu için bağışlar, Kafkas Vakfının Fatih’teki genel merkezine gidilerek elden, internet üzerinden online olarak ya da vakfın 0212 531 25 66 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alınarak yapılabiliyor.

“Muhacir Çocuklar Üsümesin” başlıklı yardım kampanyanın kısa görüntülerini linkten izleyebilirsiniz.