Rusya’dan Abhazyaya giriş yapan dört kişide koronavirüs tespit edildi

Rusya’nın başkenti Moskova’dan Abhazya’ya giriş yapan dört kişinin Covid-19 testleri pozitif çıktı.

Abhazya Koronavirüsle Korunma Merkezi’nden alınan bilgilere göre, eğitim için Moskova’dan gelen dört öğrencide virüs tespit edildiği belirtildi. Merkezden yapılan açıklamada, “8 Mayıs Cuma günü 33 kişiye yapılan testlerden dördünün sonucu pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan dört öğrenci eğitim için Moskova’da bulunuyordu. Dört hastanın durumları iyi ve tedavilerine başlandı.” ifadeleri kullanıldı. 

Koronavirüsün ülkedeki son durumuyla ilgili açıklama yapan Abhazya Sağlık Bakanı Tamaz Tsahnakia ise ülkede tedbirlerin üst düzeyde olduğunu belirtti. Tsahnakia, “8 Mayıs’a kadar Abhazya sınırlarından 336 kişi ülkeye giriş yaptı. Bu 336 kişinin hepsi 15 gün karantinaya alındı. Tedbirlerimiz üst düzeyde devam ediyor.” dedi. Tsahnakia ikinci dalganın geleceğini, ülkede vaka sayısının artacağını ve tedbirlerin ülke çapında arttırılacağını belirtti.

Tüm sınırları kapalı olan Abhazya’da hükümet, koronavirüsle mücadele için tedbirlerini 15 Mayıs’a kadar uzattı. Ülkede şu ana kadar koronavirüsten dolayı 95 yaşında bir kadın hayatını kaybetti.

Kaynak: AP