Şeyma ve Tuğba için adalet

Konya’da, 2 yıl önce eşinden boşanan Muzaffer C. (53), iddiaya göre platonik aşk beslediği karşı komşusu Şeyma Sarı’yı (25), tabancayla vurarak öldürdü, annesi Hacer Sarı (51) ve kardeşi Tuğba Sarı’yı (18) da ağır yaraladı. Muzaffer C., polis merkezine teslim olurken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Tuğba Sarı yaşamını yitirdi.

Olay, saat 18.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Binkonutlar Mahallesi Revan Caddesi’nde meydana geldi. 2 yıl önce eşinden boşanan ve yalnız oturan ayakkabıcı Muzaffer C., iddiaya göre platonik aşk beslediği karşı komşusunun kızı olan öğretmen Şeyma Sarı ile konuşmak için evlerinin zilini çaldı. Muzaffer C., kapıyı açan anne Hacer Sarı’ya kızı Şeyma’yı sevdiğini ve konuşmak istediğini söyledi. Hacer Sarı da tepki gösterdi. Yaşanan tartışmanın ardından Muzaffer C., yanındaki ruhsatsız tabancayla Hacer Sarı’nın başına ateş etti. Ardından eve giren Muzaffer C., Şanlıurfa’da öğretmenlik yapan ve okulların tatil edilmesiyle ailesinin yanına dönen odadaki Şeyma Sarı ile salondaki kardeşi Tuğba Sarı’ya da ateş etti.

Silah seslerini duyan komşular polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Kalbine isabet eden mermi nedeniyle ağır yaralanan Şeyma Sarı, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Başından vurulan anne Hacer Sarı, yakındaki özel bir hastaneye, göğsünden yaralanan Hacer Sarı da Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Şeyma Sarı’nın kız kardeşi Tuğba Sarı da hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Aynı saldırıda yaralanan anne Hacer Sarı’nın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Muzaffer C. ise olayın ardından tabancayla birlikte polis merkezine gidip teslim oldu. Muzaffer C., gazetecilerin ‘Niçin öldürdüğünüz?’ sorusu üzerine ‘‘Sorunlarımız vardı. O yüzden’’ diye cevap verdi.

Soruşturma sürüyor.

Konuyla ilgili Kafkas Dernekleri Federasyonu, “Ülkemizin ciddi sorun alanları arasında yer alan kadına yönelik şiddet, maalesef bu defa hepimizi derinden yaralayan bir şekilde karşımıza çıktı. Büyük bir acı içerisindeyiz. Bu vahşi cinayette hayatını kaybeden gençlerimize Allah’tan rahmet; ağır yaralı annelerine şifalar diliyoruz. Ailesine, akrabalarına ve yakınlarına Allah sabır versin. Federasyonumuz, Konya Çerkes Derneği ile diyalog halinde konuyu takip etmektedir.” açıklamasını yaptı.

Olaya ilişkin Çerkes Dernekleri Federasyonu’nun yaptığı açıklamada, “Konya’da sapık bir ruh haline sahip komşuları tarafından değerli soydaşımız Burhanettin SARI kardeşimizin iki kızı ve eşinin hunharca bir saldırıya maruz kaldığını, iki masum kızımızın bu saldırı sonucu hayatlarını kaybettiğini ve kızlarını korumaya çalışan annenin ise ağır yaralandığını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Bu elim olay sonucu; hayatını kaybeden kızlarımıza Allahtan rahmet, hastanede yaşam mücadelesi veren değerli anneye acil şifalar, başta Burhanettin SARI kardeşimiz olmak üzere Konya’da yaşayan tüm Çerkes kardeşlerimize başsağlığı diliyor ve acılarını yürekten paylaşıyoruz.” ifadeleri geçiyor.

Sosyal medya üzerinden vatandaşların #şeymavetuğbaiçinadalet etiketiyle paylaşım yaptıkları gözlendi.

Kaynak: NTV