Adıgey ve Kuban arasında yeni köprü inşaatı

Krasnodar idaresi, Adıgey ve Krasnodar Kray’ı birbirine bağlayacak olan ve Kuban nehri üzerinden geçen yeni yaya köprüsünün nasıl olacağı hakkında bilgi verdi.

Adıgey ve Krasnodar Kray’ı birbirine bağlayacak yeni köprü, Krasnodar Pobeda (Zafer) Parkı ile Adıgey’in Tahtamukay bölgesi Novaya Adıgeye köyü arasında inşa edilecek. 25 Mart’ta, Krasnodar belediyesinde gerçekleşen toplantıda ifade edildiğine göre, bu yatırım projesinin hayata geçirilmesi, bütçeden kaynak ayrılmadan özel yatırımlarla yapılacak.

Proje yatırımcısı “OST” şirketler grubu genel müdürü Aleksandr Pak, Krasnodar belediyesindeki toplantıda köprünün tasarımını sundu. Köprünün uzunluğu 281 metre olacak. Projede her iki yönden köprüye kadar düzenli otobüs seferleri planlanıyor. Pobeda Parkı’ndan sonra yolcular yaya olarak köprüyü geçerek Adıgey’deki MEGA alışveriş merkezine gidebilecek, Novoya Adıgeye halkı da Pobeda parkına giderek dinlenebilecek.

Eko Kavkaza’nın verdiği bilgilere göre, şirket, projenin hayata geçirilmesi için çalışmalara başlamaya hazır ve ayrıca Tahtamukay ilçe idaresinin de desteği alındı.