Avusturyalı işadamları Kafkasya’da

Avusturya şirketleri temsilcilerinin dört günlük Kafkasya ziyareti 4 Nisan’da başladı. Ziyaretin organizatörü RF Kuzey Kafkasya İşleri Bakanlığı oldu.

Ziyaret kararı RF Kuzey Kafkasya İşleri Bakanı Lev Kuznetsov’un Rusya Federasyonu Avusturya Elçisi Emil Briks ve Avusturya Bilim, Araştırma ve Ekonomi Bakanı Bernadetta Gerlinger ile yaptığı görüşmenin sonucunda alındı.

İş ziyareti çerçevesinde Avusturyalı işadamları bölgenin yatırım potansiyeli ve sanayi, tarım, turizm, yüksek teknolojili tıp ve enerji alanındaki önemli projeleri inceleyecek. Ziyaretlerine Stavropol Kray’dan başlayan Avusturyalı işadamları daha sonra Karaçay-Çerkes ve Perşembe günü de Kabardey-Balkar’ı ziyaret ederek incelemelerde bulunacak.

Osradio’nun verdiği bilgilere göre, RF Kuzey Kafkasya İşleri Bakan Yardımcısı Andrey Reznikov, “Bu ziyaret, Kuzey Kafkasya’nın yatırım potansiyelinde yabancı şirketlerle işbirliğinin arttırılması için büyük bir imkan. Bu ziyaretlerin birçok fayda sağladığı artık aşikar. Mesela İtalyan şirketlerin ziyareti sonucunda yüksek teknolojili tıp ve tarımsal gıda sanayi alanında projeler üzerinde çalışmalar yürütülüyor. Umuyoruz ki, Avusturyalı işadamlarının ziyareti de yapıcı bir işbirliğinin başlangıcı olur” dedi.