Caharkale’de askeri eğitim kampı

Caharkale’de özel kuvvet uluslararası eğitim merkezi inşası yürütülüyor.

Çeçenya başkanı Ramzan Kadirov, Instagram sayfasından, Özel Kuvvetler Uluslararası Eğitim Merkezi inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü ve çalışmaların önemli bölümünün tamamlandığını açıkladı.

Kadirov ayrıca, projede herhangi bir finansal sorun bulunmadığını belirtti. Kadirov, eğitim merkezinde otuzdan fazla hedef bulunduğunu, her birinin tamamıyla hava ve kara ulaşım araçlarının benzeri olduğunu, aynı zamanda binaların, konut ve ofis binalarının benzerlerinin de, rehinelerin kurtarılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi konusunda tatbikatlara yönelik olarak merkez içinde yer alacağını kaydetti.

Kadirov, “Şu anda, merkezimizde tatbikat yapmak için, farklı ülkelerin antiterör birim yöneticilerinden gelen birçok istek var” ifadesinde bulundu.

Kadirov ayrıca, Caharkale’de yapılan Merkezin resmi tanıtım programına Rusya ve yabancı özel kuvvetlerin temsilcilerinin katıldığını ifade etti.

Grozni TV’nin verdiği bilgilere göre, Kadirov, “Rusya’da bir ilk olan merkez, dünyadaki en mükemmel eğitim kampı olacak” dedi.