Kadirov canlı bomba saldırısı ile ilgili konuştu

Kadirov, dün Alhan-Kala köyünde yapılan canlı bomba saldırısının failleri hakkında, “Böyle alçaklarla mücadelemizden ödün vermeyeceğiz” dedi.

Rus yanlısı Çeçen hükümeti başkan vekili Ramzan Kadirov, Instagram sayfasından yaptığı açıklamada, “9 Mayıs sabahı, Büyük Zafer Günü’nde iki pislik ciddi bir suç işledi. Onlardan biri Alhan-Kala köyündeki kontrol noktasında kendisini havaya uçurdu, ikincisi el bombası atmaya çalışırken yok edildi” ifadesinde bulundu.

Kadirov’un ifadesine göre, kontrol noktasında nöbette olan Başkurdistan Cumhuriyeti RF İçişleri Bakanlığı mensubu polis yaralandı.

Kadirov’a göre, “Tüm dünya Çeçenya’nın stabil, barışçıl ve hızla gelişen bir bölge olduğunu anladı. Ancak bu vicdanlarını ve haysiyetlerini kaybetmiş alçaklar, vicdansız pislikler hiç bir suçu olmayan insanların hayatını karartmaya çalışıyorlar.”

Grozni Inform’un verdiği bilgilere göre, Kadirov Instagram’dan yaptığı paylaşımda, “Ben onları şeytan olarak adlandırdım. Ama kesinlikle söyleyebilirim ki, onlar şeytandan daha kötü.

Bizler hayatımızı kontrol noktasında şerefsizce geberen Ahmed İnalov ve Şamil Canaraliyev gibi varlıklarla mücadeleye adadık. Bir buçuk yıl önce güvenlik organları ve Grozni Belediyesi, Suriye’ye gitmeye çalışan Canaraliyev’i kararından vaz geçirmek için çok çaba sarf etti. Yakınları, onun her şeyi anladığını ve artık doğru yolda olduğunu iddia ettiler. Bundan sonra bu tür sözlere kanmayacağız. Bu tür alçaklarla mücadelede asla ödün vermeyeceğiz. Onlarla uzlaşmayacağız. İnsanların, bu haydutlara dış görünüşte dahi olsa benzemelerine izin vermeyeceğiz. İçişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlar, önleyici karakterde önlemler için özellikle çalışacak. Bu aşağılık kişilere karşı önlemlerimiz sert olacak!” diye yazdı.


Yorumlar