Kadirov Suriye muhalefeti ile görüştü

Ramzan Kadirov Suriye muhalefeti temsilcileri ile görüştü

Grozni İnform’un verdiği bilgilere göre, Rus yanlısı Çeçen hükümeti başkanı Ramzan Kadirov, Caharkale’de Suriye muhalefeti temsilcileri ile yaptığı görüşmede, Suriye probleminin nihai çözümünün sadece o ülkenin kendi halkına bağlı olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili yazı Kadirov’un Instagram sayfasında şöyle yer aldı: “Görüşmeye parlamento üyeleri, milli uzlaştırma komitesinde yer alan dini ve sivil toplum adamları katıldı. Onlar benden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rus halkına Suriye’ye destek ve dayanışmalarından ötürü teşekkür etmemi istediler.

Suriyeliler, terörizm probleminin nasıl çözüldüğünü ve cumhuriyetin yeniden inşasını bizzat görmek için Çeçenya’ya geldiklerini belirttiler. Onlar, Şam’ın her zaman Rusya’nın stratejik partneri olduğunu söylediler ve bundan ötürü bugün Suriye halkının umutla Moskova’ya doğru baktığını, Batı’nın binlerce kadın, ihtiyar ve çocuğu öldürenlerle, şehir ve köyleri harabeye çevirenlerle mücadele konusunda hiç bir şey yapmadığının bilincinde olduklarını söylediler”.