Kadirov’dan Türkiye’ye suçlama

Çeçenya parlamentosunun 10. yıldönümü töreninde konuşan Rus yanlısı Çeçen hükümeti başkanı Ramzan Kadirov, bazı ülkelerin, terörizmle mücadele konusunu ateşle savunmalarına rağmen, haklarında arama emri bulunan ekstremist kişileri korumaya devam ettiklerini söyledi.

Kadirov, “Rusya’dan kaçan teröristlerin bir çoğu Avrupa’da sığınma imkanı buldu. Özellikle Türkiye’de birçok şeytan gizleniyor. Defalarca Türkiye içişleri bakanı, başbakanından bu teröristleri bize vermesini istedik. Bu şeytanlar Türkiye’deyken bile buradaki terörist grupları finanse etmekten geri durmuyor” dedi.

Kadirov’a göre, “Türkiye yönetimine yapılan tüm başvuru ve taleplere rağmen Udugov, Umarov ve diğer teröristler orada kalmaya devam ediyor halen bu ülkede kalmaya devam ediyor”.

Grozni İnform’un verdiği bilgilere göre, Kadirov, “Bu teröristleri, haklarında uluslararası arama emri olmasına rağmen bize vermiyorlar. Peki bugün teröristleri destekleyen kim oluyor?” dedi.


Yorumlar
  1. iki haftada bir çeçen hükümetinin bakanları türkiyeye geliyor.başbakan yardımcınız hasan hakimov devamlı burda.iş adamlarımızı geziyor.bundan sonra nah girersiniz bu ülkeye .inşaallah ahmet zakayevide türkiyede görmek istiyoruz.