Magas havaalanına cami inşa edilecek

İnguşetya’da, Magas havalimanına cami inşa edilecek.

İnguşetya Başkanı Yunusbek Yevkurov’un talimatıyla Magas havaalanında cami inşa edilecek. Yevkurov’un belirttiğine göre, ayrıca, havaalanında bir an önce, engellilere yönelik “Erişilebilir Çevre” devlet programı hayata geçirilmeli ve anne ve çocuk odaları yenilenmeli.

İnguşetya başkanlığı basın sözcülüğünden açıklandığına göre, Yevkurov Magas Havaalanı Genel Müdürü Vaha Yevloyev ile yaptığı görüşmede, engelli yolcular için her türlü kolaylığın oluşturulması gerektiğini söyledi.

Magas Havaalanı Genel Müdürü Vaha Yevloyev’in belirttiğine göre, şu anda başkent Magas’dan her gün iki defa Magas-Vnukovo (Moskova) seferi gerçekleştiriliyor. Gelecekte, St. Petersburg’a düzenli haftalık seyahatler yapılması konusunda UTair havayolu şirketi ile anlaşma var. Bu seferler, 23 Mart’tan itibaren başlayacak. Bunun dışında, İnguşetya ve Tümen bölgesi başkentleri arasında da seferlerin başlatılması konusunda müzakereler devam ediyor.

Regnum’un verdiği bilgilere göre, Yevkurov, görüşmede, Yevloyev’e, havaalanı personelinin hizmet kalitesinin iyileştirilmesi üzerinde çalışması ve en yakın zamanda uluslararası havaalanı statüsü alınması direktifi verdi.