Muay Thai Şampiyonası’na Çeçen damgası

24 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında, Soçi’de gerçekleştirilen 2016 Rusya Muay Thai Şampiyonası’nın şampiyonları Çeçen sporcular Timur Sulumov, Rahim Duduyev ve Emil Vadudov oldu. Said Meziyev gümüş, Amirhan Zakriyev ve Umar Hanbahadov da bronz madalya sahibi oldu.

Çeçen sporcuların hepsi Ağustos ayında Tayland’da yapılacak dünya şampiyonasına katılma hakkı kazandı. Soçi’de yapılan şampiyonaya Rusya’nın 37 bölgesinden 400 sporcu katıldı. Çeçenya cumhuriyetini şampiyonada 8 sporcudan oluşan “Ahmad Muay Thai Groznıi” takımı temsil etti.

Grozni İnform’un verdiği bilgilere göre, şampiyonada derece alan sporcuları Caharkale Belediye Başkanı Muslim Huçiyev, Instagram sayfasından tebrik etti.

Huçiyev, “Sporcularımız Rusya Şampiyonası’nda başarılı bir sonuç gösterdi. Kazananları tebrik ediyoruz. Aynı zamanda Çeçenya Muay Thai Federasyonu baş antrenörü Ramzan Esiyev’i de sporcularına verdiği emekten dolayı tebrik ederiz. Şahsen kendi adıma ve kulüp sporcuları adına, Çeçenya başkanı, Rusya kahramanı Ramzan Kadirov’a, bu sporun gelişmesinde verdiği destekten dolayı ve uluslararası önemli müsabakalara katılma imkanı sağladığı için şükranlarımı ifade ediyorum” diye yazdı.