Nalçik’te “Atajukin Bahçesi” festivali

21-23 Ağustos tarihlerinde Kabardey-Balkar Cumhuriyeti başkenti Nalçik’te üçüncü uluslararası sanat festivali olan “Atajukin Bahçesi” düzenlenecek. Festival Nalçik şehir parkında yılda bir kez üç gün kutlanıyor.

Kabardey-Balkar Basın ve Kitle İletişim Devlet Komitesi festivalin konusunu ve hitap ettiği kesimi genişleterek tüm Kafkasya’ya hitap etmek istediklerini ifade etti. Bu yılki festivalin konusu; “Kültürler Kavşağında”.

Festivalde, temsili olarak şehirler ve ülkeler arasındaki sınırlar siliniyor. Böylece her bir festival katılımcısına kendisini dünya vatandaşı olarak hissetme imkanı sunuluyor. Festivale İspanya, Ukrayna, Türkiye, Suriye, St. Petersburg, Moskova, Rostov, Kuzey Osetya ve Kabardey-Balkar’dan sanatçılar katılıyor.

Festivalde havai fişek gösterisi yapılacak. Nalçik şehir parkında konserler üç gün boyunca devam edecek. Ayrıca bir çok zanaatkar ve sanatkarın atölyesine katılmak mümkün olacak. Festival, Kafkasya’da hemen hemen tüm sanat dallarının topluca bulunduğu tek program olma özelliği taşıyor. Festivalin amacı, misafirlerin, kültür alışverişinin doğrudan katılımcısı olmasını sağlamak şeklinde tanımlanmış.

Festival, “Daha” markalaştırma acentesi; Kabardey-Balkar Kültür Bakanlığı bünyesinde çalışan uzman mimar, pazarlamacı, tasarımcı, ressam, sosyolog ve müzisyenler; Nalçik Belediyesi ve Kabardey-Balkar Basın Komitesi tarafından ortaklaşa organize ediliyor.

Festivale katılım ücretsiz olacak.

Festival tanıtımı: http://issuu.com/ra444/docs/press.

Resmi sitesi: www.daha.org.ru

VKontakte: vk.com/atazhukinvk.com/atazhukin_fest

Facebook: www.facebook.com/atazhukinsadwww.facebook.com/events/1474387912874864

Instagram: @atazhukinsad