Nalçik’te en iyi aile ödülü

Ailenin sosyal rolünün yükseltilmesi ve aile içi ilişkilerin iyileştirilmesi amacıyla Nalçik belediyesi, şehrin en iyi ailesine Belediye Başkanlığı Ödülü’nün verileceği bir yarışma düzenleneceğini duyurdu.

Yarışmanın organizatörlerinden Nalçik şehir bölgesi yerel yönetimi kültür idaresi başkanı Madina Tovkuyeva, sk-news’e yaptığı açıklamada, “Bu proje ile aile kurumunu desteklemeyi vetopluma örnek bir aile göstermek istiyoruz” dedi.

Tovkuyeva, “Nalçik’te aile içi gelenekler dünyanın kalanına kıyasla çok farklı ve mükemmel. Bizlerin bu farklı geleneklerimizle ve bunu uygulayan ailelerimizle iftihar etmemiz lazım. Proje Nalçik belediye başkanı tarafından desteklenen proje şehirdeki iyi aile sayısını arttıracak yıllık bir ödül halini alacak” dedi.

Ödülün kime takdim edileceğiyle ilgili nihai kararı Nalçik yerel yönetimi temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden seçilen özel bir komisyon verecek.

Ödül 7 dalda verilecek: “Yılın Ailesi”, “Nalçik’in Aile Hanedanı”, “Nalçik’in Aile Gururu”, “Ömür Boyu Aile”, “Gençler ve Birlikte Mutlular”, “Ailenin Doğumu”, ve “Ailem, İlham Kaynağım’.

Dallar arasından en önemlisi “Yılın Ailesi” dalı olacak. Belediye başkanlık ödülü üç ve daha fazla çocuğu olan, şehrini seven ve en az beş yıldır Nalçik’te yaşayan, şehrin sosyal yaşamına aktif katılımda bulunan, aile değer ve geleneklerini sağlamlaştıran, çocuklarını vatanseverlik ve ahlak üzere yetiştiren ailelere verilecek.

En iyi ailelerin ödüllendirilmesi Nalçik’in 291. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde 1 Eylül’de şehir belediyesinde gerçekleştirilecek.