Rosturizm başkanına göre Çeçenya tatil için güvenli

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Oleg Safonov, Çeçenya’nın, tatil için güvenli ve konforlu bir bölge olduğunu açıkladı.

28 Nisan’da Benoy köyü yakınlarındaki “Şira Bena-Yurt” müzesinde yapılan “Çeçenya Ziyareti” isimli ikinci turizm fuarı sonunda Rosturizm Başkanı Oleg Safonov, Çeçenya’nın tatil için güvenli ve konforlu bir bölge olduğunu ifade etti.

Çeçenya’nın turistleri beklediğini ve onların sıcak karşılandığını belirten Safonov, turistlerin burada rahat ettiğini ve bundan dolayı da turist akışında sürekli bir artış olduğunu kaydetti.

Safonov, “Çeçenya yönetiminin turizme gösterdiği ehemmiyet ve destek sebebiyle turizmin geliştiğini düşünüyoruz” dedi. Kadirov da Çeçenya’nın dünyadaki en güvenli yerlerden biri olduğunu iddia etti.

Kadirov, “Terörizmle mücadeleyi kazandık. Anayasal düzeni sağladık. Halkımız birleşti. Biz Rusya Federasyonu’na bağlıyız” dedi.

Vesti Kavkaza’nın verdiği bilgilere göre, Kadirov ayrıca, “Bizler turizmin ve ekonominin gelişimi ile ilgileniyoruz. Yatırımların arttırılması için uygun şartlar oluşturuldu. Rosturizm ile birlikte farklı programlar üzerinde çalışıyoruz. Yakın bir zamanda ülkemizin bölge turistleri için ilgi çekici ve memnuniyet verici bir bölge olacağını düşünüyorum” dedi.