Tibilov Rus yatırımcıları kabul etti

Güney Osetya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Leonid Tibilov Rusya yatırımcılar heyetini kabul etti.

Shinval’e gelen Rus heyetinde “Rusya Destekleri” yönetim kurulu üyesi, “Krona-market” yönetim kurulu başkanı Leonid Rakov, “Savaşsız Dünya” derneği başkan yardımcısı, “Uluslararası Yatırımlar Sistemi” yönetim kurulu başkanı Aleksandr Vlasenko, “Alanlar” derneği yönetimi üyesi ve “Moskova inşaat malzemeleri” yönetim kurulu başkanı Andrey Çijik ve başka birçok isim yer aldı.

Görüşme, kısa bir süre önce Tibilov’un Moskova’da görüştüğü kişilerle yapıldı. Tibilov, görüşmenin başında, Güney Osetya ekonomisinin tarihinden bahsetti ve günümüz sosyo-ekonomik problemlerine değindi. Daha sonra, Güney Osetya’nın yeniden inşası ve gelişiminde Rusya’nın katkılarından bahsetti.

Eko Kavkaza’nın verdiği bilgilere göre, “Krona-market” yönetim kurulu başkanı Leonid Rakov, Devlet Başkanı Tibilov’a misafirperverliklerinden ve Güney Osetya’da yatırım yapmak isteyen kişilere bu imkanı vermesinden dolayı teşekkür etti.

“Moskova İnşaat Malzemeleri” şirketi yönetim kurulu başkanı Andrey Çijik de, Güney Osetya’daki büyük potansiyelin farkında olan yatırımcıların, kesinlikle yatırım yapacak bir alan bulacaklarını ifade etti.