ABHAZFED Başkanı Aksoy: Hep birlikte Kafkas Konfederasyonu’nu oluşturalım

Yıldız Teknik Üniversitesi Kuzey Kafkasyalı Öğrenciler Topluluğu (YILDIZKAF) başlattığı canlı yayın söyleşilerinde Kafkas kurumlarıyla bir araya geliyor.

Kafkas kurumlarının başkanlarını misafir eden YILDIZKAF, söyleşilerinin birinci yayınında Abhaz Dernekleri Federasyonu (ABHAZFED) Başkanı Atanur Aksoy ile İnstagram canlı yayında bir araya geldi. 

ABHAZFED Başkanı Akusba Atanur Aksoy, federasyonun 2010 yılında beş derneğin kurucu üyeliği ile kurulduğunu ifade ederek sözlerine başladı.

21 Mayıs protestolarına da değinen Aksoy ‘’Her STK kendi düşüncesi üzerine anma yapıyor. Bugünü, tarihte yaşanmış büyük bir trajedi ve olmaması gereken bir olay olarak kabul ediyoruz.’’ dedi.

Kafkas Konfederasyonu’nun kurulması gerektiğine dikkat çeken Aksoy, ’’Biz konfedarasyon fikrini birçok defa dile getirdik. Bu fikri diğer STK’larımıza da ilettik.’’ diye ekledi.

‘’Kafkas Konfederasyonu için sizin aracılığınız ile buradan tekrar çağrı yapıyorum. Bütün STK’lara bunu iletmek istiyorum. Bütün farklılıklarımızı, ayrı düşüncelerimizi bir kenara koyarak hep birlikte Kafkas Konfederasyonu’nu oluşturalım.’’ çağrısında bulundu. 


Yorumlar
  1. Gürcistan ile yapılan savaştan sonra,Rusların yardım etmesinden dolayı onlara sempati,esas her konuda yanınızda olan Adiğelere ise antipati uygulayan sizlerdiniz.Adiğeleri temsil eden zaten Kaffed var.Kendinizi lağvedip Kaffede katılabilirsiniz.2008 savaşından sonraki tutumlarınızdan dolayı ,diğer Çerkes halkları size mesafeli oldular.Yalnız kaldınız.Bunun hiç iyi neticeler vermediğini 12 yıl geçtikten sonra anladınız.Ayrılmış diğer STK larda bu hatalarını görecekler.