İnguş YouTuber Çeçenya Parlamento Başkanından özür diledi

İnguş YouTuber Magomed-Basir Gelishanov, Çeçenya Parlamento Başkanı Daudov’dan özür diledi. Lord lakaplı Daudov’a hakaret eden YouTuber Gelishanov’un babası Abu Bakar, oğlu adına Daudov’dan özür diledi.

Gelishanov, Çeçen Parlamentosu Başkanını hedef göstererek, iki ülke arasındaki sınır problemlerine değinmiş ve haksızlık yapıldığını dile getirmişti.

Daudov, Eylül ayı sonunda kendisiyle ilgili uygunsuz yorum yapan İnguş blogcu Gelishanov’la yüzleşmek üzere Çeçenya-İnguşetya sınırına gitmiş ve Gelishanov buluşmaya gelmemişti. Daha sonra Daudov kendi instagram hesabından Gelishanov’u eleştiren bir video yayımlamıştı.

Gelishanov ve babası, Daudov ile görüşmek için Çeçenyaya giderek oğlu adına özür diledi. Baba Magomed-Basir’in özrünü Allah rızası için kabul ettiğini belirten Daudov “Bugün Magomed-Basir’in babası Abu Bakar Parlamentoda ziyaretime geldi. Allah korkusu olan iyi huylu bu adam oğlu adına özür diledi. Bende Allah rızası için özrünü kabul ettim.” dedi.

Daudov İnstagram hesabında yayınladığı videoda, baba Abu Bakar ile el sıkışıyor. Magomed Basir ise masanın yanında ayakta dururken gözüküyor.

Kaynak: KR


Yorumlar
  1. ANzor

    Silah zoruyla ve ailesini öldürmekle tehdit ettiği için özür dilemiştir. Şimdi bende küfür ediyorum… daudov nezdinde tüm rüşvetçi, insanını çıkarları için satan insanının kanı ile beslenen ve hırsızlıkları ile halkını diğer Kafkas halklarını ezmek için kullanan Kafkas siyasetçilere söylüyorum… Topunuz şerefsizsiniz. ben küfrümü de geri almıyorum.