Şeyma Öğretmen için imza kampanyası başlatıldı

Konya’da 27 Haziran tarihinde gerçekleşen korkunç cinayetin ardından tepkiler dinmiyor.

Sosyal medya üzerinden çeşitli kampanyaların yürütüldüğü konuyla ilgili son olarak bir imza kampanyası başlatıldı.

“Şeyma öğretmenin adı görev yaptığı okula verilsin!” başlığıyla yayınlanan kampanyaya binlerce vatandaşın destek verdiği görülüyor.

İmza kampanyası linkinde, “Toplumumuzun eğitime ve öğretmene verdiği değer ortada olmakla birlikte bu gün Şeyma öğretmen ve ailesine yapılan saldırı tüm eğitim camiasını ve ülkemizi derinden yaralamış ve toplumun kanayan yarası olan şiddet hakkında çözüm aramaya sevk etmiştir. Rahmetli öğretmenimizin yakınlarıyla empati kuran toplum yapılan saldırının sert dilde kınanmasını ve bir an önce adaletin tecelli etmesini beklemektedir. Gerek şiddetin her türlüsünün kınanması, gerekse toplumumuzun bilinçlendirilerek yaşanan hadisenin tekrarının olmaması, gerekse öğrencilerini hayatı tanıyan ve vatanına faydalı bir vatandaş olarak yetiştirmek için tüm fedakarlıkları göze alan öğretmenlerimize verilen değerin gözler önüne serilmesi amacıyla rahmetli öğretmen arkadaşımız ŞEYMA SARI’NIN isminin görev yaptığı okula verilmesini talep ediyoruz.” açıklaması bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere olay 27 Haziran günü saat 18.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Binkonutlar Mahallesi Revan Caddesi’nde meydana geldi. Muzaffer C. iddiaya göre platonik aşk beslediği karşı komşusu öğretmen Şeyma Sarı’yı, tabancayla vurarak öldürdü, annesi Hacer Sarı ve kardeşi Tuğba Sarı’yı da ağır yaraladı. Muzaffer C., polis merkezine teslim olurken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Tuğba Sarı yaşamını yitirmişti.

İmza kampanyasına link üzerinden ulaşılabilir: http://chng.it/tgmdwMyZ