Seçimlerden Sonra

Türkiye 1 Kasım’da büyük bir kazanç elde etti. Ak Parti demiyorum, Erdoğan veya Davutoğlu da demiyorum. 1 Kasım’da Türkiye kazandı. Çünkü Türkiye artık içerideki çatışmalardan kafasını kaldırıp gelişmeye bakacak. Artık Türkiye küreselleşmeye gidecek, küresel bir oyuncu olacak. Orta Doğu Türkiye’den sorulacak, Türkiye’nin istekleri dikkate alınacak.

Son 4-5 yılda Türkiye birçok dış saldırıya maruz kaldı. İçerde büyük siyasi kavgalar yaşandı düşman dost oldu, dost düşman oldu.

Arap baharı patladığı zaman beraber yola çıktığı çoğu güç, Arap’ın baharını Türk’ün kışına çevirmeye çalıştı. Batı Türkiye’nin karşısına dikildi. Müttefik bildiği Avrupa aslında o kadar da müttefik olmadığını gösterdi. Türkiye’nin kırmızı çizgilerine Esed dokunmadı ama ABD sürekli zorladı. Orta Doğu’ya inen Rus uçakları, ilk olarak Türkiye’nin sınırları denedi. FETÖ ve Batı ittifakının Türkiye destekliyor dediği IŞİD, en zor günlerde iç istikrarı bozmak için militan gönderdi, bombalar patlattı, kan döktü. Dökülen kan daha kurumadan içerdeki DEMOKRATLAR o kanı satmaya çalıştı. Siyaset yaptı, suçlu aradı. Türkiye belki farkında değil ama kazandı. Fakat rahatlamayın. Çünkü savaş kazanıldı ama cepheler daha kapatılmadı. Kaybeden düşman yeni stratejiler peşinde, araştırıyor, planlar yapıyor ve çok zaman geçmeden yine saldıracaklar. En zayıf yerimizden vuracaklar. Dosta dostu sattıracaklar, kardeşe kardeşi vurduracaklar. Onların bir eli İslam adına katliam yapacak diğeri suçlu Türkiye diyecek. Evinize sığınan kardeşinizin beynini yıkayacak, evinizi yakmasını sağlayacaklar. Aile fertlerinizi size düşman edecekler. Şeytanın aklına gelmeyecek planlar üretecekler ve tek hedefleri sizi zayıflatmak olacak. Eminim güçlüdür Türkiye ve bunun üstesinden de gelecek. Bu savaşı da kazanacak. Akıllı olacak, gaza gelmeyecek. Gerektiği zaman sabırla davranacak, gerektiği zaman hızlı cevap verecek.

Türkiye insanı duygusaldır. Alçakgönüllüdür ama bir o kadar da kırılgandır. Bilin ki onlar sizi sizden daha iyi tanıyor. Bilin ki şeytanın fısıldaması gibi kulağınıza fısıldayacaklar. O sattı diyecekler. Sizi koruyamadı diyecekler. Cebine indirdi diyecekler. Kimisine tağuttur diyecekler, diğerine İslamcı terörist diyecekler. Çocuklarını kurtardı diyecekler, sizi aç bıraktı diyecekler. Birilerine halife diyecekler diğerlerine mürted diyecekler. Onlar sizi küçük küçük gruplara ayıracak ve aranıza fitne sokacaklar. Sizi birbirinize düşman edecekler. Çünkü birliğiniz onları korkutur. Birliğiniz onlara kaybettirir, aynen 1 Kasım’da olduğu gibi kaybederler. İktidar olana kibirli ol diyecekler, muhalif olana hakkını yiyor diyecekler. Aynı masaya oturmamanız için elinden geleni yapacaklar. Sizin o masaya oturmanızı, bir olmanızı, güçlü olmanızı istemiyorlar çünkü. Aldanmayın, kulak asmayın. Varsa sorun masada çözün, kırılıp darılıp masadan kalkmayın, kibir yapmayın. Hakkınız yenilmesin diyorsanız hak yemeyin, gerekirse şahsi menfaatlerinizi geri plana alın ki ülke kazansın. Türkiye kazanırsa herkes kazanır.

Türkiye bir devlettir. Devletlerin dostu olmaz çıkarı olur. Devletin çıkarları bazen anlaşılır bazen anlaşılmaz. Gerektiği zaman savaşır, gerektiği zaman anlaşır. Devlet bir lider demek değildir, bir lider de devlet demek değildir. Bazı liderler temsili olur diğerleri hakiki olur. Liderleri kutsallaştırmayın ama liderinize dil uzattırmayın. Eleştirin, en iyi dost eleştirendir. Eleştireyim derken abartmayın. Siyasiler, partiler aynen pazarda aldığınız sebzeye benzer. Alırken iyi seçin, çürük seçmeyin kaybeden siz olursunuz. Takım tutar gibi siyasetçi tutmayın onlar sizi tutsun. İçeride eleştirdiğiniz lider dışarıda namus meselesidir. Vatandır. Vatana el, dil uzattırmayın.

Şahsen uzaktan takip etmeye çalıştığım Yeni Türkiye bir dönemi daha geride bıraktı. Zordu. Yoruldunuz. “Bir anda olmuyor, böyle bırakın kopsun ne kopuyorsa” diyen oldu aranızda. Kaçacak ülkeleri seçenler oldu. Fakat çoğunuz bir oldu. Seçti. Kazandı.

Yeni Türkiye size ve tüm İslam ümmetine hayırlı olsun!